На главу Конституційного суду продовжили розподіляти справи навіть після скасування президентом Володимиром Зеленським указу про призначення Олександра Тупицького суддею КСУ.
Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».
9 квітня 2021 року Тупицького призначили суддею-доповідачем для розгляду скарги екссудді Дарницького районного суду Євгена Вовка щодо конституційності статей закону про «Вищу раду правосуддя» і «Про судоустрій і статус суддів».
Через місяць до нього потрапила скарга громадянина Владислава Дуди — щодо конституційності статті Кримінального процесуального кодексу.
Ці дані журналістам надали в Секретаріаті КСУ. Тобто справи на Тупицького розподілялися навіть після указу Зеленського. Зазначимо, що сам Тупицький вважає своє «звільнення» неправомірним і оскаржує його у Верховному суді.
- 15 червня Конституційний суд України відновив роботу після того, як вона була заблокована через вимогу частини суддів допустити до участі в роботі суду його голову Олександра Тупицького, якого вже тривалий час не допускає до будівлі КСУ Управління державної охорони.
- 29 грудня 2020 року Володимир Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького на два місяці, а 28 лютого — ще на місяць. У КСУ назвали указ президента юридично нікчемним і наголосили, що суд продовжує працювати у штатному режимі.
- 27 березня 2021 року Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного суду. Тупицькому намагалися повідомити про підозру 24 грудня. Його підозрюють у підкупі свідка та дачі завідомо неправдивих свідчень. Зрештою 19 січня ДБР повідомило йому про підозру.
- 27 травня Голосіївський районний суд Києва 27 травня закрив провадження у справі про притягнення Тупицького до адміністративної відповідальності. Справа стосується конфлікту інтересів.
- 15 червня стало відомо, що судді Конституційного суду України Олександр Тупицький та Олександр Касмінін, яких президент звільнив своїм указом, продовжують дистанційно працювати над розглядом справ.