Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради свій законопроєкт про деолігархізацію.
Про це повідомляється на сайті парламенту.
Зазначимо, Зеленський визначив проєкт закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» як невідкладний.
Наразі на сайті парламенту текст документа відсутній.
Як зауважили в Офісі президента, проєкт закону містить визначення «олігархів» — це особи, які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни та контролюють основні сегменти медійного простору.
Водночас в ОП наголосили, що законопроєкт не порушує основоположні права людей, які вважатимуться олігархами, а лише визначає коло цих осіб. Також документ встановлює правила зустрічей та інших взаємовідносин із представниками влади.
Документ має обмежений термін дії — 10 років.
В Офісі президента вважають, що закон про деолігархізацію дасть поштовх розвитку середнього класу та пришвидшить розвиток економіки, оскільки усуне монопольне становище низки обраних осіб.
«Він має стати першим кроком до ліквідації олігархічної системи в Україні. На його основі будуть розроблені антитрастові закони, закон про лобізм та інші нормативно-правові акти, що переформатують економічні й суспільні відносини у країні», — додали у Зеленського.
Читайте також:
- Після засідання Ради національної безпеки та оборони 15 квітня Зеленський заявив, що запропонував розробити спеціальний законопроєкт про статус олігархів. За його словами, цей документ «перетворюватиме олігархів на звичайних бізнесменів». Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що до переліку можуть потрапити 13 осіб.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначав, що цей законопроєкт базуватиметься на антитрастовому законі Сполучених Штатів.
- Віцеспікер Руслан Стефанчук розповідав, що в законопроєкті буде сім критеріїв, за якими визначатимуть, хто саме є олігархом. Серед них називав фінансові параметри та вплив на політичне життя.