НАК «Нафтогаз України» виступив проти скасування американських санкцій щодо «Північного потоку — 2».
Про це йдеться в заяві компанії, оприлюдненій на її офіційному сайті.
«Ризики відмови від санкцій з боку нової адміністрації були зрозумілі. Очікувано, що нова адміністрація США шукатиме певні компроміси з Німеччиною, оскільки для них Німеччина є важливим партнером по НАТО. Зі свого боку Німеччина, принаймні до виборів восени, намагатиметься якомога швидше закінчити будівництво «Північного потоку — 2» і тиснутиме на США», — заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко.
Водночас він розкритикував діяльність своїх попередників
«Нафтогаз» звернувся до органів державної влади, громадських діячів і експертної спільноти із закликом негайно виступити з публічною ініціативою та не допустити скасування санкцій США щодо проєкту «Північний потік — 2».
- Компанія Nord Stream 2 AG заявляє, що будівництво газопроводу вже завершено на 94% і «залишилося прокласти близько 120 кілометрів у водах Данії та трохи понад 30 кілометрів у водах Німеччини».
- Подальшому будівництву російського морського трубопроводу «Північний потік — 2» заважають санкції США. Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Через це Україна втратить доходи від транзиту газу — кілька мільярдів доларів на рік.
- У Держдепі США в лютому заявили, що через загрозу санкцій понад 15 компаній уже вийшли з проєкту. 25 лютого проєкт залишила французька AXA — одна з найбільших страхових компаній у світі.
- 21 травня США ввели санкції проти трьох компаній і 13 суден, які будують «Північний потік — 2», але не проти компанії Nord Stream 2. ЗМІ писали, що США не будуть їх запроваджувати, щоб не зіпсувати відносини з Німеччиною. За день до цього Держдеп США передав Конгресу перелік учасників будівництва «Північного потоку — 2», які потраплять під санкції: там була компанія Nord Stream 2 AG, але для неї зробили виняток, мотивований «інтересами національної безпеки».