Кабінет міністрів дозволив використання деяких препаратів з канабісом у медичних цілях.
Про це йдеться в постанові уряду за 7 квітня.
Зокрема, Кабмін вніс до переліку ліків, використання яких обмежене, препарати «Набілон» і «Набіксімолс».
«Набілон» застосовується для полегшення побічних ефектів після хіміотерапії при онкозахворюваннях, зокрема нудоти. Також його інколи використовують як допоміжний анальгетик. Водночас у складі препарату канабіс є синтетичним та імітує дію тетрагідроканабінолу (ТГК).
Водночас препарат «Набіксімолс» застосовується для полегшення болю і спазмів у хворих на розсіяний склероз. До складу цих ліків входять натуральні компоненти коноплі.
«Обіг психотропних речовин «Дронабінол», «Набілон» (синтетичний канабіноїд, що імітує дію ТГК) і «Набіксімолс» (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК і канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів», — йдеться в постанові.
Водночас у Кабміні вказали, що «до речовини ізольованого канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються».
- 15 травня 2019 року комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав електронну петицію про легалізацію медичного канабісу. Згодом відповідний законопроєкт зареєстрували в Раді.
- Володимир Зеленський перед президентськими виборами заявляв, що виступає проти легалізації зброї, але водночас підтримує узаконення проституції, медичної марихуани та грального бізнесу.
- На місцевих виборах президент Володимир Зеленський ініціював опитування, в якому закликав українців відповісти, чи вважають вони, зокрема, що варто дозволити використання медичного канабісу для тяжкохворих. За це висловилися понад 60% людей, які взяли участь в опитуванні.
- У грудні 2020 року народні депутати від фракції «Голос» зареєстрували у Верховній Раді свій законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.