Підозрювані у справі про створення екснардепом Семеном Семенченком приватної військової компанії заявили, що в СБУ знали про існування такої організації.
Про це вони розповіли в інтервʼю «Українській правді».
«Щоб протидіяти ризикам, потрібно було укладати договори, умовно, зі Службою безпеки, із МВС, з Головним розвідувальним управлінням, щоб вони надавали кураторів під цю справу... У нас були попередні розмови, попередні контакти, у плані того, що як тільки ми почнемо працювати, ми, звісно, починаємо працювати з так званими кураторами, які ведуть ці напрями. Робота приватної військової компанії неможлива без контролю держави», — заявив ветеран АТО Анатолій Віногродський.
Віногродський та інший фігурант, Сергій Ружицький, стверджують, що СБУ мала давати експертну оцінку контрактам цієї «охоронної фірми». При цьому вони не змогли сказати, з ким саме контактували у тому чи іншому міністерстві. Також обоє наполягають, що ПВК жодного дня не працювала.
Водночас, за словами Віногродського, представники формування жили у приміщенні почесного консула України в Курдистані, а діяльність компанії не передбачала роботу на території України.
«Планувалися роботи з організації логістики на території нафтопереробних заводів, які охороняло американське представництво в Сирії», — сказав він.
- 24 березня СБУ повідомила, що Семенченко й «агент НАБУ» Євген Шевченко створили незаконне збройне формування — «приватну військову компанію» (ст. 260 КК). За версією слідства, Семенченко і Шевченко також є організаторами схеми з незаконного ввезення в Україну з Росії запчастин військового призначення, які згодом продавали оборонним підприємствам за завищеними цінами.
- Журналісти проєкту «Слідство.Інфо» заявили, що приватна військова компанія, яку повʼязують із Семенченком, працювала в інтересах олігарха Ігоря Коломойського.
- 26 березня суд обрав Семенченку запобіжний захід у справі про створення «приватної військової компанії» — його відправили під арешт на два місяці (до 24 травня) без можливості внесення застави.