В Італії оскаржили виправдувальний вирок нацгвардійця Марківа

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
В Італії оскаржили виправдувальний вирок нацгвардійця Марківа

Facebook / Міжнародна акція "Free Markiv"

Сторона обвинувачення у справі нацгвардійця Віталія Марківа, який після виправдання вийшов на волю з італійської в’язниці та повернувся в Україну, подала касаційну скаргу на рішення суду.

Про це український військовий повідомив на презентації дослідження «Битва наративів: дезінформація Кремля щодо справи Віталія Марківа в Італії» 29 березня, повідомляє Укрінформ.

«Вплив цієї справи ще відчувається і буде відчуватися, поки в ній не буде поставлено остаточну крапку. Знаю, що сторона обвинувачення звернулася вже до касаційного суду, тому ця історія поки що не закінчена», — заявив Марків.

Наразі інші деталі оскарження справи невідомі.

Справа Марківа

Суд італійського міста Павія 12 липня 2019 року засудив Марківа до 24 років вʼязниці за звинуваченням у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського журналіста Андреа Роккеллі. У травні 2014 року біля гори Карачун під Словʼянськом внаслідок обстрілу загинули Роккеллі та російський перекладач Андрій Миронов. Прокурор вибудував звинувачення на свідченнях одного очевидця, якого звуть Вільям Рогелон. Це журналіст, який був із Роккеллі, але залишився живий.

Україна подала апеляцію на вирок італійського суду. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв про наявність низки доказів, що підтверджують невинуватість Марківа.

3 листопада Міланський апеляційний суд виправдав Віталія Марківа. Уже наступного дня він прилетів до України. Віталій відбув в італійській вʼязниці 3 роки та 4 місяці.