Президент США Джо Байден запросив президента Росії Володимира Путіна та лідера Китаю Сі Цзіньпіна на перші великі міжнародні переговори про клімат.
Про це повідомило Associated Press із посиланням на неназвані джерела в адміністрації Байдена.
Саміт повинен пройти 22—23 квітня. На нього планують запросити понад 40 світових лідерів. Джерела агентства зазначають, що це будуть перші великі переговори про клімат нової адміністрації президента. Також саміт був однією з передвиборчих обіцянок Байдена.
AFP зазначає, що Байден навмисно запросив на переговори не тільки своїх міжнародних партнерів. «З огляду на те, наскільки важливе це питання для всього світу, ми повинні бути готові вести переговори про це на високому рівні», — зазначило джерело видання.
Згодом у Білому домі підтвердили запрошення Байдена для Путіна та Цзіньпіна. Загалом адміністрація президента США розіслала запрошення 40 світовим лідерам. Зустріч пройде в онлайн-форматі, її транслюватимуть у прямому ефірі.
На сайті Білого дому оприлюднили перелік запрошених. До нього увійшли лідери Австралії, Канади, Франції, Німеччини, Британії, Італії, Ізраїлю, Іспанії, Польщі, Туреччини, Обʼєднаних Арабських Еміратів, а також Республіки Конго, Кенії, Бангладеш, Індії та інших.
- 17 березня Джо Байден в інтервʼю телеканалу ABC на запитання, чи вважає він Путіна вбивцею, відповів: «Ммм, так». Також він заявив, що Росія заплатить за втручання в американські вибори 2020 року.
- Після слів Байдена Росія відкликала свого посла зі США для консультацій. У МЗС Росії згодом заявили, що такого в новітній історії ще не було. Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав висловлювання Байдена «дуже поганим», додавши, що ставлення РФ до США відтепер будуватиметься з огляду на цей факт.
- 18 березня Путін запропонував Байдену дискусію у прямому ефірі. Він заявив, що це було б цікаво для російського й американського народів. Відповідаючи на слова президента США, Путін побажав йому здоровʼя. Байден сказав у відповідь, що так чи інакше поговорить із Путіним. Але в МЗС Росії додали, що США відмовилися від пропозиції Путіна.