Нацгвардія США продовжила охорону Капітолія майже до кінця весни

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Нацгвардія США продовжила охорону Капітолія майже до кінця весни

Ben Schumin / Flickr

Національна гвардія США продовжила охорону будівлі Капітолія майже до кінця весни. Вони перебуватимуть там до 23 травня.

Про це пише пресслужба Пентагону.

Загалом поліцейським допомагатимуть 2 300 нацгвардійців. Це вполовину менше, ніж залишалося після штурму будівлі.

«Це рішення було прийнято після уважного вивчення запиту і ретельного розгляду його потенційного впливу на боєздатність», — зазначив представник Пентагону.

  • 6 січня у Вашингтоні сталися заворушення, що призвели до загибелі п’яти осіб. Згідно зі звітом поліції Капітолія перед Конгресом США, правоохоронці знали про підготовку до штурму Капітолія заздалегідь, проте не змогли забезпечити його захист. Двоє працівників поліції, які стримували прибічників Трампа під час штурму Капітолія, після заворушень у столиці вчинили самогубство.
  • Деякі учасники заворушень свідчили ФБР, що виконували вказівки Трампа та сподівалися, що в разі арешту він їх помилує.
  • 13 січня Палата представників Конгресу США оголосила Дональду Трампу другий імпічмент — цього разу через підбурювання до заколоту. Він став першим президентом в історії США, якому недовіру висловили двічі. Згідно з документами про імпічмент Трампа, він — єдиний відповідальний за штурм Капітолія 6 січня, оскільки довів своїх прихильників до «божевілля», щоб залишитися при владі. Сторона звинувачення навіть звернулася до історії та нагадала, що 13 лютого Сенат не знайшов необхідної кількості голосів і провалив імпічмент.