Американська фармацевтична компанія Merck заявила про успішне випробування експериментального препарату від коронавірусу «молнупіравір», що прискорює одужання від хвороби на ранніх етапах. Про спільну розробку з компанією Ridgeback Biotherapeutics повідомляє USA Today.
Препарат протестували на 200 негоспіталізованих хворих на коронавірус, і встановили, що він значно пришвидшує одужання у порівнянні з пацієнтами, яким давали плацебо. Зазначається, що хворі також ставали менш заразними.
Як повідомляє Fierce Biotech, «молнупіравір», що пошкоджує вірус під час його реплікації, продемонстрував пришвидшення одужання на 24%. Під час тестування препарату не було виявлено жодних побічних ефектів, а всі чотири несприятливі події жодним чином не пов’язані з дією ліків.
«Молнупіравір» приймається перорально та застосовується для лікування РНК-вірусів, серед яких застуда та коронавіруси.
Керівник дослідження Вільям Фішер зі Школи медицини в Північній Кароліні назвав результати «багатонадійними», однак їх ще треба підтвердити подальшими випробуваннями.
«Результати дослідження щодо швидшого зниження заразності вірусу серед осіб з COVID-19 на ранній стадії, які отримували лікування «молнупіравіром», є багатонадійними, і якщо підтвердити їх додатковими дослідженнями, це може мати важливе значення для громадського здоров’я, особливо в той час, коли вірус SARS-CoV-2 шириться світом», — сказав науковець.
ІІ/ІІІ етапи дослідження препарату завершаться до кінця березня.
- Торік шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca заявила про завершення розробки нового препарату від коронавірусу на основі антитіл.
- Обрій потенційних засобів від коронавірусу поступово розширюється — у вересні 2020 року кілька компаній анонсували завершення тестувань препаратів, які демонструють успішні результати, а нове дослідження говорить про потенціал засобів від ревматоїдного артриту.
- Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує використовувати «ремдесивір» для лікування пацієнтів з коронавірусом, незалежно від їхнього стану, оскільки немає жодних доказів дієвості препарату. У 2020 році «ремдесивір» почали давати хворим на коронавірус, проте клінічні випробування не виявили його дієвості. «Ремдесивір» вживав колишній президент США Дональд Трамп, коли в нього виявили коронавірус.