Комітет Ради схвалив законопроєкт Зеленського про відповідальність за недостовірне декларування

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Комітет Ради схвалив законопроєкт Зеленського про відповідальність за недостовірне декларування

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу поданий президентом Володимиром Зеленським законопроєкт про позбавлення волі за брехню в деклараціях.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Документ повертає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі за недостовірне декларування та неподання декларації. Умисне внесення недостовірних відомостей, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2 000 (1,3—5,2 млн грн) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, каратиметься штрафом від 3 до 4 тисяч (51—68 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин. Також це може каратися позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Якщо чиновник вніс недостовірні відомості, що відрізняються на суму понад 2 тисячі прожиткових мінімумів, то за це пропонується карати штрафом від 4 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (68—86 тис. грн) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Крім того, законопроєкт вносить зміни до статті 366-3 Кримінального кодексу (неподання субʼєктом декларування декларації). Згідно з ними, умисне неподання декларації буде каратися штрафом від 2,5 до 3 тисяч (42—51 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів, або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.