Венедіктова подала до суду на журналістку Соколову після інтервʼю з агентом НАБУ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Венедіктова подала до суду на журналістку Соколову після інтервʼю з агентом НАБУ

Facebook / Yanina Sokolova

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова подала до суду на журналістку Яніну Соколову через її інтервʼю з позаштатним агентом Національного антикорупційного бюро Євгеном Шевченком. Агент звинуватив генпрокурора в хабарництві.

Про це Соколова написала у Facebook.

В інтервʼю йшлося про рекордний хабар у $6 мільйонів для керівників антикорупційних органів за закриття кримінального провадження проти ексміністра часів Януковича Миколи Злочевського.

«В інтервʼю Євген розповідає про роль Венедіктової в цьому процесі та про бажання Венедіктової цю справу «загасити». Євген говорить прямим текстом: «Я стверджую, що Венедіктова брала хабар за це», — написала журналістка.

Вона здивувалася інформації про позов, оскільки Соколова лише організовувала інтервʼю і згаданих думок не висловлювала. Справу розглядатиме Печерський районний суд Києва.

Журналістка нагадала Венедіктовій про законодавчу заборону на цензуру, а також про відповідальність за втручання та перешкоджання журналістській діяльності. Також Соколова закликала Венедіктову припинити тиснути на журналістів, активістів і не переслідувати їх.

Справа про хабар керівникам НАБУ та САП

Увечері 12 червня 2020 року Національне антикорупційне бюро повідомило, що затримало «праву руку» одного з колишніх чиновників — чоловік пропонував директору НАБУ та керівнику САП хабар у $6 мільйонів за закриття справи.

На брифінгу директор НАБУ Артем Ситник і глава САП Назар Холодницький заявили, що хабар давали за закриття справи проти Миколи Злочевського. Вона стосувалася заволодіння коштами стабілізаційного кредиту НБУ, виданого Реал Банку. Компанія Burisma, президентом якої є Злочевський, заперечує його причетність до хабарів.

За даними слідства, посередником у справі про передачу хабаря в $6 мільйонів головам САП і НАБУ виступав перший заступник начальника управління Державної податкової служби в Києві Микола Ілляшенко. Він намагався передати хабар за закриття однієї зі справ щодо Злочевського. Голова Державної податкової служби Олексій Любченко на час проведення дисциплінарного провадження усунув Ілляшенка від виконання обовʼязків. Вищий антикорупційний суд заарештував Ілляшенка, йому призначили заставу у 84 мільйони гривень.

За юриста компанії Burisma Андрія Кічу, який фігурує у справі про передачу $6 млн хабаря керівникам САП і НАБУ, внесли 40,35 млн грн застави.

16 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід третій фігурантці справи про передачу $6 млн хабаря керівникам САП і НАБУ — арешт із можливістю внесення застави в розмірі 120 млн грн. 1 липня Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру Миколі Злочевському.