Верховна Рада з 2 березня почала використовувати в залі пленарних засідань сенсорні кнопки для голосування, які зчитують відбиток пальця. Перед засіданням депутати протестували цю систему.
Спікер парламенту Дмитро Разумков наголосив, що використання кнопки дасть змогу унеможливити неперсональне голосування, повідомляє Інтерфакс-Україна. Крім того, в сесійній залі також працюватимуть додаткові камери відеоспостереження.
Нардепи у соцмережах показують, як працює сенсорна кнопка. За їхніми словами, суть системи полягає в тому, що під час голосування зайняті обидві руки, адже на дві кнопки потрібно тиснути одночасно всі 10 секунд, поки триває голосування.
«Ті, у кого немає трьох рук, кнопкодавити точно не зможуть», — сказав нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.
- У грудні 2020 року, після голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти, фракція «Голос» заявила про фальсифікації, оскільки за проголосували депутати від «Опозиційної платформи — За життя», яких не було в залі. Згодом Офіс генпрокурора за заявою партії порушив кримінальну справу через кнопкодавство. Крім того, нардепи зібрали 45 підписів, необхідних для подання до Конституційного суду про скасування рішення парламенту щодо призначення Шкарлета.
- Після цього Разумков доручив встановити камери відеоспостереження у віддалених куточках сесійної зали, щоб фіксувати кнопкодавство. Також голова Ради пообіцяв заблокувати місця для голосування відсутніх у парламенті депутатів, яких не обрали у Криму та на Донбасі.
- 12 лютого в Україні вперше нардепу оголосили підозру за кнопкодавство. Тоді в Офісі генпрокурора не назвали прізвище депутата, але, за даними ЗМІ, йдеться про депутата з групи «Довіра» Владислава Поляка.