У Верховній Раді з вівторка, 2 березня, запрацюють сенсорні кнопки для голосування та з’являться додаткові камери відеоспостереження. Так будуть боротися з неперсональним голосуванням.
Про це повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков на погоджувальній раді.
За його словами, тестування дії системи сенсорної кнопки завершили минулого тижня — вона пройшла перевірку «відповідною організацією». Також депутатів просять 2 березня прийти в парламент раніше для тестування нової системи.
Разумков зазначив, що сенсорна кнопка також зніме питання привʼязки карток депутатів до їхніх робочих місць, оскільки вона унеможливлює голосування з різних місць.
Водночас спікер наголосив, що ці нововведення не знімають питання подальшої модернізації системи для голосування «Рада—3», яка працює з 2008 року і вже застаріла. Скільки коштувала нова система бюджету, у парламенті поки не коментують.
- У грудні 2020 року, після голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти, фракція «Голос» заявила про фальсифікації, оскільки за проголосували депутати від «Опозиційної платформи — За життя», яких не було в залі. Згодом Офіс генпрокурора за заявою партії порушив кримінальну справу через кнопкодавство. Крім того, нардепи зібрали 45 підписів, необхідних для подання до Конституційного суду про скасування рішення парламенту щодо призначення Шкарлета.
- Після цього Разумков доручив встановити камери відеоспостереження у віддалених куточках сесійної зали, щоб фіксувати кнопкодавство. Також голова Ради пообіцяв заблокувати місця для голосування відсутніх у парламенті депутатів, яких не обрали у Криму та на Донбасі.
- 12 лютого в Україні вперше нардепу оголосили підозру за кнопкодавство. Тоді в Офісі генпрокурора не назвали прізвище депутата, але, за даними ЗМІ, йдеться про депутата з групи «Довіра» Владислава Поляка.