В Україні вперше нардепу оголосили підозру за кнопкодавство

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
В Україні вперше нардепу оголосили підозру за кнопкодавство

УНІАН / Кузьмін Олександр

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що народному депутату вперше оголосили підозру у кнопкодавстві.

Про це вона написала у своєму Facebook.

«За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутатові України за фактами здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосувань замість іншого народного депутата. Це перший у нашій практиці випадок притягнення до відповідальності за ст. 364-2 Кримінального кодексу України», — зазначила Венедіктова.

Нардепу оголосили підозру через голосування за допомогою картки свого колеги під час розгляду поправок до законопроєкту про ринок землі.

Депутата викликали до Офісу генпрокурора 11 лютого, однак він не з’явився без повідомлення причини. Тому підозри направили і за місцем його проживання, і на електронну адресу, і в апарат Верховної Ради.

Сама Венедіктова не називає нардепа, якому оголосили підозру. Однак, за даними ЗМІ, йдеться про депутата з групи «Довіра» Владіслава Поляка.

  • Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, що в парламенті для боротьби з кнопкодавством уже заблокували вільні місця, а також опрацьовують механізм голосування винятково з робочого місця народного депутата, закріпленого за ним.
  • У грудні 2020 року, після голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти фракція «Голос» заявила про фальсифікації — за проголосували депутати від «Опозиційної платформи — За життя», яких не було в залі.