Московський міськсуд відмовився брати до уваги рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який вимагав негайно звільнити російського опозиціонера Олексія Навального, засудженого до 3,5 року тюрми.
Повний текст документа розмістили напередодні, 28 лютого, його цитує DW.
У постанові йдеться, що ЄСПЛ «не є вищим судом для судової системи Росії, не має права давати російським судам будь-які категоричні вказівки і втручатися в діяльність національних судів, повʼязану з виконанням вироків, що набули законної сили».
У документі заявляють, що питання про звільнення Навального може бути вирішене тільки російським судом.
При цьому, Мосміськсуд вважає, що саме рішення ЄСПЛ по Навальному фактично є зверненням до уряду Росії, з чого робить висновок, що воно «предмета судового розгляду по справжньому матеріалу про скасування умовного засудження не стосується».
Разом з тим, у суді вважають, що при розгляді справи Навального не було порушень конституційних прав, Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Крім того, твердження захисту опозиціонера про підстави побоюватися за його життя і здоровʼя в тюрмі, а також про те, що позбавлення свободи мало політичні мотиви, в суді назвали «голослівними домислами».
Зазначимо, 20 лютого Московський міськсуд визнав законним рішення першої інстанції щодо тюремного терміну Навальному у справі «Ів Роше»
За версією слідства, вони переконали компанію «Ів Роше» укласти невигідний контракт. Олексій Навальний отримав 3,5 року умовно, Олег Навальний — 3,5 року реального терміну. Брати заперечували вину, називаючи справу політично мотивованою. У 2017 році ЄСПЛ визнав вирок несправедливим. Уряд РФ виплатив Навальному компенсацію, однак вирок не скасували.
- Суд виніс вирок Навальному 2 лютого 2021 року. У нього був умовний термін 3,5 року, але суд вирішив змінити його на реальний, адже Навальний не зʼявлявся до Федеральної служби виконання покарань відмічатися як умовно засуджений у справі «Ів Роше». Адвокати політика наголошували, що він не приходив, тому що лікувався у Берліні після отруєння бойовою отрутою «Новачок».
- Одразу після оголошення вироку в Росії почалися протести, а міжнародні лідери (США, Велика Британія, Німеччина, Франція) закликали відпустити Навального.
- У квітні 2019 року ЄСПЛ зобовʼязав владу Росії сплатити понад €20 тисяч компенсації Навальному за домашній арешт у кримінальній справі «Ів Роше».