«Справедливість Стерненку»: учасники акції під Офісом президента висунули свої вимоги

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
«Справедливість Стерненку»: учасники акції під Офісом президента висунули свої вимоги

Сергій Моргунов / «Бабель»

Учасники акції протесту під Офісом президента на підтримку увʼязненого активіста Сергія Стерненка висловили свої вимоги до влади.

Зокрема, учасники акції вимагають звільнити з тюрми Стерненка та всіх політвʼязнів. Крім того, активісти вимагають оновити судову систему, а саме перезапустити Вищу раду правосуддя, а нових членів цих органів набрати в чесному конкурсі.

  • 23 лютого Приморський суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за нібито організацію викрадення у 2015 році Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам» одеського мера Геннадія Труханова. Стерненко начебто організував викрадення Щербича, щоб заволодіти його коштами — 300 гривнями. Справа ґрунтується лише на свідченнях Щербича.
  • Захист Стерненка вказував на процесуальні порушення під час процесу. Зокрема, суддя цитував свідка, якого в суді не допитували. Після оголошення вироку депутати з фракції «Голос» почали збирати підписи за відставку генерального прокурора Ірини Венедіктової.
  • Увечері 23 лютого у 25 містах України та трьох містах за кордоном пройшли акції протесту. У Києві та Житомирі були сутички. У столиці постраждали 24 працівники поліції та понад десять протестувальників. В МВС розкритикували протести, а голова Одеської прокуратури назвав акції «тиском на суд».
  • У суботу під ОП відбувається акція протесту, у якій беруть участь понад дві тисячі осіб. На місці незначна кількість поліції, уся техніка зосереджена на вулицях поблизу президентської адміністрації.