«Волю Стерненку»: поліція стягує сили до Банкової й перевіряє транспорт

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
«Волю Стерненку»: поліція стягує сили до Банкової й перевіряє транспорт

Barcroft Media / Contributor / Getty Images

Правоохоронці стягують значні сили до урядового кварталу, де у суботу під будівлею Офісу президента має відбутися акція протесту на підтримку засудженого Сергія Стерненка.

Відповідне відео опубліковано в Telegram-каналі активіста.

«Учора нам на всю країну заявили, що поліцейського кордону не буде. Але ми зараз уже бачимо, скільки в центрі поліції. Сподіваємось, вони будуть чемними», — йдеться у повідомленні. Також повідомляють, що поліція зупиняє транспорт для перевірки.

Варто зазначити, що напередодні заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що поліція не виставлятиме кордони біля будівлі Офісу президента. Він також закликав організаторів мітингу не допустити провокацій.

  • 23 лютого Приморський суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за нібито організацію викрадення у 2015 році Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам» одеського мера Геннадія Труханова. Стерненко начебто організував викрадення Щербича, щоб заволодіти його коштами — 300 гривнями. Справа ґрунтується лише на свідченнях Щербича.
  • Захист Стерненка вказував на процесуальні порушення під час процесу. Зокрема, суддя цитував свідка, якого в суді не допитували. Після оголошення вироку депутати з фракції «Голос» почали збирати підписи за відставку генерального прокурора Ірини Венедіктової.
  • Увечері 23 лютого у 25 містах України та трьох містах за кордоном пройшли акції протесту. У Києві та Житомирі були сутички. У столиці постраждали 24 працівники поліції та понад десять протестувальників. В МВС розкритикували протести, а голова Одеської прокуратури назвав акції «тиском на суд».