Юристи та нардепи попросили перевести Стерненка до Київського СІЗО — побоюються за його безпеку

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Юристи та нардепи попросили перевести Стерненка до Київського СІЗО — побоюються за його безпеку

Адвокатська компанія «Міллер» подала заяву про переведення активіста Сергія Стерненка, засудженого у вівторок до 7 років у справі про викрадення людини, до Київського слідчого ізолятора.

Про це повідомляється на сторінці компанії у Facebook.

«Як неодноразово зазначалося, за нападом на українського активіста Сергія Стерненка стояли представники правоохоронних органів міста Одеси. Саме тому перебування Сергія в Одеському СІЗО, куди його доправили після оголошення вироку, несе реальну загрозу його життю та здоров’ю», — пояснили юристи.

Право на переведення до іншого СІЗО передбачено наказом Міністерства юстиції. «На розгляд заяви закон відводить 3 дні. Ми сподіваємося на об’єктивне рішення з боку очільника Одеського СІЗО в найкоротший термін», — пояснили адвокати.

Аналогічні заяви направлять народні депутати Соломія Бобровська, Гео Лерос, Дмитро Гурін, Ігор Василів, Дмитро Наталуха, Вікторія Сюмар та Єгор Чернєв.

  • 23 лютого Приморський суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років та трьох місяців увʼязнення з конфіскацією майна за розбійний напад та організацію викрадення у 2015 році депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича. Потерпілий стверджував, що приїхав на зустріч зі Стерненком, який разом із соратником Русланом Демчуком заштовхали його до авто і відвезли в підвал, де катували. Від депутата, зокрема, вимагали відмовитись від мандата. Щербичу також нібито погрожували фізичною розправою.
  • Правоохоронці не повідомляли ані про конкретних осіб, причетних до злочину, ані про їхні ознаки. Лише за п’ять місяців Стерненку та Демчуку вручили підозри. Їх затримали й заарештували, однак пізніше випустили з-під варти. Справу передали в суд для розгляду по суті ще в 2016 році. Потерпілий переважно не з’являвся в суд.
  • Захист Стерненка вказував на процесуальні порушення під час процесу. Зокрема, суддя цитував свідка, якого в суді не допитували. Після оголошення вироку депутати з фракції «Голос» почали збирати підписи за відставку генерального прокурора Ірини Венедіктової.
  • Після вироку Стерненку під Приморським судом в Одесі почалися протести, там запалили фаєри. Сам активіст наголосив, що це рішення продиктовано з Офісу президента, вважає себе невинним, а справу — політично вмотивованим переслідуванням. У низці міст України після оголошення вироку почалися акції протесту на підтримку активіста.