Держдеп США не запропонував нових санкцій проти «Північного потоку — 2»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Державний департамент США в доповіді Конгресу не запропонував нових санкцій проти учасників будівництва російського газопроводу «Північний потік — 2», як раніше анонсували американські ЗМІ.

Про це пише Reuters.

У списку санкцій тільки ті компанії та юрособи, проти яких вже діють санкції, введені адміністрацією Дональда Трампа. У нього внесли лише російське судно «Фортуна» і компанію-власника «КВТ-Рус», проти яких теж вводилися обмеження, але окремо.

Член комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу Майкл Маккол заявив, що «сьогоднішні санкції абсолютно неадекватні» і в Конгресі вважають, що вони вже навряд чи зможуть зупинити будівництво.

  • Російський морський трубопровід «Північний потік — 2» готовий майже на 93%. Подальшому будівництву заважають санкції США. Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • У листопаді минулого року The Wall Street Journal писала, що «похоронних» санкцій для газопроводу домоглися українські лобісти, які 4 роки працювали з адміністрацією Дональда Трампа.
  • Днями газета писала про початок перемовин адміністрації Байдена з Німеччиною про майбутнє газопроводу. Видання вказувало, що Штати можуть відмовитися від санкцій через Німеччину.