США запровадили санкції проти ще 43 громадян Білорусі через фальсифікацію президентських виборів і насильство щодо мирних протестувальників.
Про це повідомили у пресслужбі Держдепу.
«Сьогодні Державний департамент США вжив заходів згідно з указом президента про введення візових обмежень для 43 білоруських громадян, відповідальних за підрив білоруської демократії, що загалом позбавило їх права на вʼїзд до США», — йдеться в повідомленні.
Як зазначається, серед осіб, внесених у санкційний список, — високопосадовці сектора правосуддя; керівники правоохоронних органів і рядові співробітники, які затримували мирних демонстрантів й ображали їх; судді тапрокурори, які притягають до увʼязнення мирних демонстрантів і журналістів; керівники навчальних закладів, які погрожували студентам за участь у мирних протестах.
«Сполучені Штати, як і раніше, стурбовані тривалим жорстоким придушенням режимом Лукашенка мирних демонстрантів, демократичних активістів і журналістів. Особливу тривогу викликають рейди 16 лютого на правозахисну організацію «Весна», Білоруську асоціацію журналістів і незалежних профспілок, а також винесення вироку 18 лютого журналісткам Катерині Андрєєвій і Дар’ї Чульцовій», — наголосили в Держдепі.
Наразі прізвища та посади осіб, які потрапили під санкції, не називають.
- Протести в Білорусі тривають з 9 серпня. Офіційно загинули пʼятеро людей. Останній — 31-річний Роман Бондаренко.
- 2 жовтня Євросоюз запровадив санкції проти 40 посадовців, при цьому Лукашенко до списку не потрапив. Президент Франції Емманюель Макрон пояснив таке рішення тим, що введення обмежень проти Лукашенка відбилося б на вимозі Брюсселю почати діалог з опозицією та звільнити політвʼязнів.
- Раніше санкції проти Білорусі ввели США, Канада та Велика Британія.
- 6 листопада країни Євросоюзу ввели санкції проти Лукашенка та його оточення. Згодом до них приєдналася й Україна. МЗС Білорусі у відповідь розширило список санкцій проти Євросоюзу і Канади та пригрозило ввести обмеження проти українських високопосадовців.