Премʼєр Грузії подав у відставку через рішення суду про арешт голови партії Саакашвілі

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Премʼєр Грузії подав у відставку через рішення суду про арешт голови партії Саакашвілі

Barcroft Media / Contributor

Премʼєр-міністр Грузії Георгій Гахарія подав у відставку через розбіжності з командою правлячої партії «Грузинська мрія». Про це він повідомив на брифінгу, передає «Эхо Кавказа».

Причиною розбіжностей стало рішення суду щодо лідера найбільшої опозиційної партії «Єдиний національний рух» (створеної Міхеілом Саакашвілі) Никанора Мелії. Напередодні суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а перед тим парламент призупинив його депутатську недоторканність.

«Це людина, яка особливо не поважала грузинську посаду, і це людина, яка закликала наших громадян штурмувати парламент […], але, попри все, моєю позицією є те, що виконання заходу […], якщо це створює ризик здоровʼю і життю наших громадян або в цілому створює політичну ескалацію в країні, є неприпустимим», — заявив Гахарія.

Він наголосив, що через ці розбіжності зі своєю командою вирішив піти з посади. «Я прийняв рішення піти із займаної посади. Звичайно, я вірю і хочу вірити, що цей крок допоможе зменшити поляризацію в політичному просторі нашої країни», — заявив Гахарія.

Георгій Гахарія став премʼєр-міністром у вересні 2019 року. Після перемоги «Грузинської мрії» на парламентських виборах 31 жовтня 2020 року Гахарію повторно затвердили главою уряду.

Справа Никанора Мелії

Головна прокуратура Грузії звинуватила Мелію в «організації, керівництві та участі у груповому насильстві» під час акції протесту перед будівлею парламенту в ніч проти 21 червня 2019 року. Тбіліський міський суд призначив йому заставу в розмірі 30 тисяч ларі (майже 253 тисячі гривень) та додаткові обмежувальні заходи, проте у листопаді 2020 року Мелія публічно зняв свій електронний браслет.

Суд збільшив суму застави до 40 тисяч ларі. Термін оплати становив 50 днів і завершився 12 лютого — Мелія відмовився платити.

17 лютого суд змінив Мелії запобіжний захід на арешт.

  • 30 жовтня у Грузії відбулися парламентські вибори. Лідером стала провладна партія «Грузинська мрія» з результатом у понад 48%, у блоку Саакашвілі — удвічі менше. Водночас ще 30 мандатів отримали депутати в мажоритарних округах.
  • Альянс грузинських опозиційних партій, незгодних з офіційними результатами виборів, заявив про бойкот роботи парламенту. Вони відмовляються визнавати результати та планують щоденні протести аж до того моменту, коли будуть призначені перевибори. Як мітингарі, так і омбудсмен країни заявляють про численні порушення під час виборчого процесу.