Пандемія коронавірусу вплинула не лише на економіку та суспільні відносини світу, а й на кіберзлочинність — її інструменти й методи істотно змінилися. Про це повідомляють розробники антивірусу Malwarebytes у своєму річному звіті.
Однією з найголовніших тенденцій стало приголомшливе зростання кількості шпигунських програм — з січня по червень 2020 року їх стало більше на 1 600%.
«Коли світ замкнувся в квітні 2020 року, інструмент, який колись був лише в руках урядів і кіберзлочинців, став чимось звичайним для вжитку простими людьми», — йдеться у звіті.
У той же час на 780% почастішало скачування антивірусних програм.
У деяких сферах промисловості також зросла кількість виявлень шкідливих програм, причому в сільському господарстві — на 600%. Для порівняння, у харчовій галузі кількість кібератак зросла на 67%.
При цьому в освітній сфері кіберзлочинність зменшилась на 17%, а в сфері охорони здоров’я — на 22%. В автомобільній промисловості шкідливі програми почали виявляти менше на 18%.
На гаджетах з операційною системою Android за цей час використання шпигунських програм збільшилось на 1000%, і на 500% виросло використання антивірусів.
- Хакери з Північної Кореї здійснили кібератаку на американську фармацевтичну компанію Pfizer, щоб викрасти дані про вакцину від коронавірусу.
- Microsoft заявила, що у грудні пережила кібератаку, яка була «найбільшою та найскладнішою атакою, яку світ коли-небудь бачив».
- Влада США ще в жовтні 2020 року звинуватила російських хакерів у кібератаці на американські держустанови. 10 грудня стало відомо, що невідомі хакери зламали мережу провідної компанії з кібербезпеки FireEye і викрали цифрові інструменти, за допомогою яких фахівці виявляли уразливості в системах захисту інших компаній і урядів.
- В Україні зросла кількість фішингових атак із використанням теми вакцинації від коронавірусу.
- Розширення VK Unblock для браузерів Chrome та Edge, яке дозволяло обходити блокування російської соцмережі «ВКонтакте», містило шкідливий код для викрадення даних з акаунтів Google.
- В Україні викрили одну з найнебезпечніших хакерських мереж, що відповідала за 30% кібератак в усьому світі.