Безсимптомні випадки коронавірусу важко виявити та підрахувати, оскільки більшість людей, які не відчувають недугу, зазвичай не звертаються до лікаря та не тестуються на коронавірус. Нове дослідження припускає, що ці випадки складають більшість від усіх заражень, тоді як симптоми мають лише 18% інфікованих.
Про це пише Business Insider.
Науковці з Чиказького університету дійшли висновку, що безсимптомних хворих насправді значно більше, ніж вважалося раніше. Модель останнього дослідження бере за основу аналіз результатів тестів на антитіла, отримані в Нью-Йорку з березня по квітень — у піковий період захворюваності першої половини 2020 року.
За підрахунками, лише у 13—18% заражених коронавірусом проявлялися симптоми. Модель дослідження змогла відрізнити випадки з симптомами, не зареєстровані через відсутність тестів, без симптомних у людей, які навіть не підозрювали про захворювання.
Кількість безсимптомних випадків за версією цього дослідження значно більша, оскільки в його моделі використовували більш широке визначення безсимптомного коронавірусу, що включало хворих, які все ж мали симптоми, але настільки незначні, що на них не звернули уваги.
Дослідження демонструє не лише те, що безсимптомних випадків більшість, але й те, що коронавірус передається від людини до людини значно легше, ніж вважали раніше.
Безсимптомні випадки сприяють поширенню інфекції, але слабше за симптомні, тож за основу слід брати той розрахунок, що один безсимптомний хворий заражає 3—4 людини, а симптомний — 4—8. При цьому безсимптомні хворі відповідають за передачу 50% усіх випадків.
Науковці резюмують, що для боротьби з пандемією необхідно виявляти якомога більше безсимптомних хворих, оскільки так званий «колективний імунітет» досі не досягнутий.
Читайте також:
- Кількість нових випадків зараження коронавірусом зменшується в більшості країн після стрімкого підйому на початку січня, як і кількість смертельних випадків. Уперше від початку пандемії таке відбувається фактично в усіх регіонах світу. Тим часом кількість вакцинованих людей уже перевищила кількість інфікованих за весь час кризи.
- Дослідники зʼясували, що антитіла до коронавірусу можуть передаватися від вагітних жінок їхнім немовлятам. При цьому в жодного з дітей інфікованих матерів не розвинувся коронавірус. Дослідники повідомили, що в 60% жінок, у яких виявили антитіла, не було ніяких симптомів захворювання.
- Тяжкі випадки коронавірусу можуть впливати на чоловічу здатність до розмноження — наслідки хвороби знижують якість сперми.
- Нове дослідження показало, що проблеми ротової порожнини, а також шкіри на руках і ногах можуть бути ознаками зараження коронавірусом. У 45% хворих учасників дослідження спостерігалися зміни на язику, руках або ногах. Приблизно кожен четвертий пацієнт зауважив зміни, які стали відомі як «ковідний язик».