Президент США Джозеф Байден провів першу телефонну розмову з головою Китайської народної республіки Сі Цзіньпіном. Байден порушив питання дотримання прав людини в Китаї, торгових відносин і відносин у сфері міжнародної безпеки. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
Байден заявив, що стурбований діями Пекіну. Він висловив глибоку стурбованість щодо придушення протестів у Гонконгу, ситуації на Тайвані та щодо порушення прав людини у регіоні Сіньцзянь, де проживають уйгури. Також американський президент висловив «фундаментальну заклопотаність щодо примусових і нечесних економічних дій Пекіну».
Крім того, американський лідер зазначив, що готовий захищати безпеку, процвітання, здоровʼя і спосіб життя американців, а також позначив одним зі своїх пріоритетів вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
Читайте також:
- Китайський мільярдер Гуо Веньгуй утік до США, впливає на американську політику та називає інших дисидентів «шпигунами Пекіну». Проте усе більше людей кажуть, що насправді він сам шпигун, і ось чому
- Китайський магнат Жень Чжицян заробив мільйони, критикував Компартію, називав її лідера Сі Цзіньпіна клоуном, а потім зник. Виявилось, що його засудили до 18 років вʼязниці
- Цай Ся була ідеологом у Китаї, створювала пропагандистські фільми, а потім її виключили з Компартії. Вона назвала Сі Цзіньпіна «босом мафії». Переказуємо есе китайської «місіс Маркс»
Після цієї розмови уряд Тайваню висловив «вдячність» і «захоплення» Байдену, передає Reuters.
«Ми висловлюємо захоплення і вдячність президенту Байдену за занепокоєння з приводу безпеки Тайванської протоки та питань прав людини. Як член міжнародного співтовариства, Тайвань буде продовжувати тісно співпрацювати з країнами-однодумцями, включно зі Сполученими Штатами, щоб спільно робити внесок у стабільність і процвітання Індо-Тихоокеанського регіону», — сказав офіційний представник уряду Ксавʼє Чанг.
Раніше Байден заявив, що між Китаєм і США є гостра конкуренція, яка, на його думку, не повинна переростати в конфлікт. Президент США також пообіцяв не вплутуватися в торгові війни з КНР, як це робив його попередник Дональд Трамп.
- У 2019 році, коли Китай зіткнувся з міжнародним осудом репресій щодо уйгурської меншини в регіоні Сіньцзян, чиновники стверджували, що кількість «таборів перевиховання», в яких катували і принижували увʼязнених, скоротилася, і з них вийшли люди, готові до приєднання до суспільства. Однак дослідники спростували це твердження, оскільки виявили будівництво нових таборів і тюрем для китайських мусульман.