CBC News: Канада вивчає запис, на якому глава МЗС Ірану обговорює умисність збиття літака МАУ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
CBC News: Канада вивчає запис, на якому глава МЗС Ірану обговорює умисність збиття літака МАУ

Anadolu Agency / Contributor / Getty Images

Канадські спецслужби мають у своєму розпорядженні запис, на якому людина, схожа на міністра закордонних справ Ірану, заявляє, що знищення рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» могло бути навмисним.

Про це повідомляє CBC News.

На записах людина з голосом, схожим на главу МЗС Ірану Джавада Заріфа каже, що є «тисяча можливостей» для пояснення катастрофи літака, включаючи навмисний напад за участю двох або трьох «інфільтрованих агентів». Він також стверджує, що правда про катастрофу літака «ніколи не буде розкрита на найвищому рівні уряду та Збройних сил Ірану».

«Є причини, за якими дані ніколи не будуть розкриті. Вони не скажуть ні нам, ні будь-кому іншому, бо, якщо вони це зроблять, це відкриє деякі двері в системи оборони країни», — говорив Заріф.

CBC News заявило, що прослухало запис розмови, яка відбулася в перші місяці після катастрофи рейсу PS752. Ральф Гудейл, спеціальний радник премʼєр-міністра у справі рейсу літака МАУ повідомив, що в листопаді канадські судові експерти отримали копію запису для вивчення. Гудейл додав, що аудіофайл містить конфіденційну інформацію, і публічне коментування його деталей може поставити під загрозу життя його фігурантів.