«Слуга народу» почала вирішувати долю Дубінського у фракції. Голосування не анонімне

Автори:
Ангеліна Шеремет, Марія Жартовська
Дата:
«Слуга народу» почала вирішувати долю Дубінського у фракції. Голосування не анонімне

Олександр Кузьмін / «Бабель»

У пʼятницю, 29 січня, у фракції «Слуга народу» почалось голосування щодо Олександра Дубінського, який потрапив під санкції США через втручання у вибори. Нардепи вирішують, виключати його із фракції чи ні.

Про це «Бабелю» повідомило джерело в керівництві фракції.

Депутатам видали іменні бюлетені із запитанням — варто чи ні виключити Дубінського. Після голосування депутат віддає бюлетень керівникові своєї групи.

Про результати голосування оголосять на засіданні фракції в понеділок, 1 лютого. Дубінського виключать, якщо за це рішення проголосують щонайменше 70% нардепів.

Інформацію про голосування підтвердив і колишній нардеп Сергій Лещенко. Він також пояснив, чому керівництво партії обрало саме такий варіант.

Опосередковано депутат фракції Олександр Качура підтвердив, що голосування не таємне. Але розкритикував таке рішення колег: «Це потрібно робити тільки очі в очі і відкритим голосуванням».

Нагадаємо, 25 січня президент Володимир Зеленський на засіданні «Слуги народу» запропонував Дубінському добровільно вийти з фракції. Зеленський мотивував свою пропозицію тим, що подальше перебування Дубінського у фракції буде їй лише шкодити та підривати її репутацію. Однак Дубінський відмовився виходити та знову поскаржився на тиск і наклеп.

Уже 27 січня у фракції почали збирати підписи за виключення Дубінського. Також голосування проводили в партійному додатку — тоді його виключення підтримали щонайменше 100 депутатів.

  • Санкції проти Дубінського ввели через так звані «плівки Деркача» про нібито втручання Джо Байдена у внутрішні справи України. Своє рішення Мінфін США аргументував так: «Вказані особи поширюють дезінформацію про те, що офіційні особи США брали участь у корупційних угодах в Україні. Ці зусилля узгоджуються із зусиллями Деркача, який виконує функції агента російських спецслужб зі впливу на президентські вибори у США 2020 року».
  • Обмеження передбачають, що всі активи цих осіб у Штатах заморожено, також американцям заборонено вести з ними справи. Про заборону вʼїзду до США у повідомленні не згадується.