Суд переніс розгляд апеляції на заборону поширювати книги про Стуса, якої домігся Медведчук

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Київський апеляційний суд переніс засідання за скаргою у справі щодо книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», поданою видавництвом Vivat. Про це повідомляє «Еспресо.TV".

Засідання перенесли на 10:00 19 лютого з технічних причин. У суді пояснили, що не змогли забезпечити онлайн-трансляцію із судової зали, про яку просили адвокати Кіпіані.

На засіданні були представники всіх сторін, зокрема представник нардепа «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука.

  • 19 жовтня Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати без дозволу Віктора Медведчука книгу журналіста Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса. Видавництво Vivat одразу заявило, що оскаржить заборону, а у Медведчука у відповідь заявили, що «виграють» ще один суд у справі, а книгу назвали «пасквілем».
  • Книга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента.
  • Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він провини не визнає.