Видавництво оскаржить заборону продавати книгу про Стуса без дозволу Медведчука. А поки надрукує новий наклад

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Видавництво оскаржить заборону продавати книгу про Стуса без дозволу Медведчука. А поки надрукує новий наклад

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Видавництво Vivat оскаржуватиме заборону суду продавати книгу журналіста Вахтанга Кіпіані про українського письменника Василя Стуса без дозволу одного з лідерів «Опозиційної платформи — За життя», нардепа Віктора Медведчука.

Про це повідомляють на сторінці видавництва у Facebook.

«Ми прийняли непросте фінансове, але цілком зрозуміле для нас з точки зору моралі рішення йти в Апеляційний суд. Заява буде подана як тільки ми отримаємо повний текст рішення суду», — йдеться у повідомленні.

Також видавництво пояснило, які саме цитати вимагає прибрати з книги суд:

  • «... чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
  • «...Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»
  • «... він [Віктор Медведчук] фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...»
  • «...розпинав поета [Василя Стуса] призначений державою адвокат Медведчук»
  • «...шістка комуністичної системи Медведчук…»
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?»

При цьому, представниця видавництва Vivat Катерина Аврамчук повідомила, що поки рішення суду не набуло чинності, видавництво додрукує новий наклад цієї книги. «Новий наклад орієнтовно чекаємо 2 листопада. Додатковий наклад: 3 500 примірників», — повідомила Аврамчук. Вона додала, що роздрібна ціна на книгу лишається 260 грн.

Автор книги, Вахтанг Кіпіані, порадив робити замовлення або на сайті видавництва Vivat, або звертатися до нього напряму.

У чому річ?

Відповідачами у справі разом з Кіпіані були видавництво Vivat і типографія «Юнісофт». Позов стосувався «захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації».

Претензії стосувалися дев’яти фраз про Медведчука, які нібито шкодять його честі, гідності та діловій репутації.

Ще влітку 2019 року Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку Кіпіані про Василя Стуса, бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він провини не визнає.

  • У понеділок стало відомо, що Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження книги Кіпіані про Василя Стуса без дозволу Віктора Медведчука.
  • Пізніше стало відомо, що після заборони продажу весь наявний тираж книги розкупили.