WP: ФБР викрило плани прихильників QAnon зірвати інавгурацію Байдена

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
WP: ФБР викрило плани прихильників QAnon зірвати інавгурацію Байдена

Gage Skidmore / Flickr

Федеральне бюро розслідувань викрило прихильників конспірологічного руху QAnon на підготовці зриву інавгурації обраного президента США Джо Байдена.

Про це пише The Washington Post.

ФБР попередило про це всі інші правоохоронні органи. За їхніми даними, екстремісти обговорювали, як видати себе за членів Нацгвардії США, які будуть охороняти церемонію, а також шукали вразливі місця у Вашингтоні.

У документі від ФБР вказано, що прихильники руху QAnon і «вовки-одинаки» планують приїхати до Вашингтону в день інавгурації Байдена. Також вони ділилися між собою картами вразливих місць у столиці та обговорювали, як їх можна використати для порушення безпеки інавгурації.

  • Інтернет-рух QAnon з початку 2017 року поширює теорію про змову проти Дональда Трампа, «глибинну державу» і про торгівлю дітьми в мережі ресторанів DC pizzeria. У них нібито утримують дітей-рабів для педофілів, а курирує мережу Демократична партія США. Безпідставна теорія PizzaGate зʼявилася під час виборів президента США у 2016 році. Згодом вона спонукала одну людину увірватися до піцерії з гвинтівкою і вимогою звільнити неіснуючих дітей-рабів.
  • У серпні 2020 року Трамп похвалив рух QAnon і закликав разом боротися з «ліворадикальною загрозою». Після цього він звинуватив агентів «глибинної держави» у затягуванні тестування вакцини.