Німеччина дозволила подальше будівництво «Північного потоку — 2». Але роботи поки зупинені

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Німеччина дозволила подальше будівництво «Північного потоку — 2». Але роботи поки зупинені

Nord Stream 2 / Aксель Шмидт

Федеральне морське та гідрографічне агентство Німеччини дозволило подальше будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2» у водах країни. Про це повідомляє DW.

Попереднє рішення регулятора не дозволяло проводити роботи до кінця травня.

Водночас, у водах Данії будівництво газопроводу відклали, пише німецьке видання Handelsblatt. «Ми отримали схвалення Датського енергетичного агентства почати роботу в пʼятницю [15 січня]. Але це не означає, що ми відновимо укладання труб в цей же день», — розповів представник компанії Nord Stream 2 AG.

За його словами, спершу необхідно перевірити технічне обладнання. «Ймовірно, в кінці січня або початку лютого ми зможемо точніше оцінити, коли почнемо укладання труб», — додав він.

За даними видання Bloomberg, першу з двох гілок «Північного потоку — 2» планують добудувати у першій половині року, незважаючи на санкції США.Орієнтовний термін — у червні.

Будівництво газопроводу довжиною 1 230 кілометрів, який буде доставляти російський газ до Німеччини, було зупинено після санкцій США в грудні 2019 року, коли залишалося прокласти 160 кілометрів. Загалом трубопровід готовий майже на 93%.

У грудні 2020 року завершили будівництво у німецькій виключній економічній зоні, тепер залишилась лише ділянка в Данії.

  • 1 січня Сенат США схвалив законопроєкт про оборонний бюджет, який ветував президент країни Дональд Трамп. Його обсяг становить понад $740 мільярдів. Документ, зокрема, передбачає виділення $250 млн на військову допомогу Україні та посилення санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві та функціонуванні газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік». З 1 січня іноземні компанії, які проводять тестування, інспектування та сертифікацію трубопроводу, мають 30 днів, щоби вийти з проєкту, інакше вони потраплять під жорсткі обмеження США.
  • Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • Газопровід починається в Росії, проходить через морські райони Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини і виходить на берег на узбережжі Німеччини. Трубопроводом можна транспортувати 55 мільярдів кубометрів природного газу на рік.