Новою головою української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) стала народна депутатка від «Слуги народу» Марія Мезенцева.
Про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.
«Щойно після понад 3-годинних дебатів делегація України в ПАРЄ на своєму онлайн-засіданні замінила главу делегації України в ПАРЄ», — написав він.
За словами Гончаренка, за нардепа від «Слуги народу» Марію Мезенцеву проголосували 10 членів делегації — однопартійців, обидва представники ОПзЖ і представник «За майбутнє».
Водночас нардеп наголосив, що представники «Європейської солідарності», «Голосу», «Батьківщини» і деякі «слуги народу» не голосували за це рішення.
Окрім цього, Гончаренко зазначив, що на посаду віцепрезидента ПАРЄ делегація висунула нардепа від «Слуги народу», главу комітету з міжнародних справ Олександра Мережка.
Тим часом вже колишня очільниця делегації України в ПАРЄ Єлизавета Ясько пояснила, чому її зняли з посади «деякі колеги зі «Слуги народу» разом із ОПзЖ».
«У мене виникли серйозні розбіжності з деякими колегами зі «Слуги народу», які прониклися цінностями і діють методами, що є несумісними з моїми ідеалами і переконаннями. Корупція та девальвація совісті стали нормою життя деяких моїх колег за фракцією. До цього додалося відверте схиляння перед російським порядком денним країни-агресора», — написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Також Ясько розповіла, що їй наполегливо радили переглянути свою думку щодо принципових для України питань та інакше голосувати в парламенті та в ПАРЄ.
«Я завжди відмовлялась, і ось вам відповідь. Я залишаюсь членом делегації, членом комітету з політичних питань і демократії ПАРЄ, членом політгрупи Європейської народної партії. Але головування передала Марії Мезенцевій», — додала нардепка і побажала новій голові делегації «всіляких успіхів».
- У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка фактично дозволила російській делегації повернутися до складу ПАРЄ. Того ж дня Україна, Грузія та Велика Британія оскаржили відновлення повноважень Росії в ПАРЄ. 26 червня ввечері ПАРЄ відхилила всі поправки представників України, Грузії, Великої Британії, Латвії та низки інших держав і затвердила резолюцію в цілому.
- Після затвердження резолюції про повернення РФ у ПАРЄ делегації семи країн покинули засідання.
- Польща, Латвія, Литва, Естонія та Грузія на знак підтримки України відмовилися відправляти свої делегації в ПАРЄ через повернення туди росіян.
- У жовтні в ПАРЄ група активістів влаштувала акцію протесту проти присутності російської делегації. Активісти звинуватили організацію у відступі від демократичних цінностей і поклали на всіх делегатів Парламентської асамблеї відповідальність за злочини Кремля.