Представники 7 держав-членів Ради Європи у її парламентській асамблеї оголосили спільну заяву про обʼєднані дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян. Про це у Facebook написав народний депутат Леонід Ємець.
Йдеться про делегації України, Польщі, Грузії, Литви, Латвії, Словаччини та Естонії.
«Делегації оголосили про неприпустимість зняття санкцій із Росії. І про загрозу від такого рішення для самого існування ПАРЄ. І звертаємось до власних Парламентів та Урядів щодо прийняття рішення щодо майбутньої участі в роботі ПАРЄ», — написав Ємець.
Також він навів текст заяви.
«Безумовне поновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєння, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі. Ми повертаємося додому, щоб проконсультуватися з нашими парламентами та урядами про спільні дії в асамблеї на наступних сесіях», — йдеться в заяві.
- В ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка змінює її внутрішні правила та ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема щодо Росії. Фактично це дає можливість російській делегації повернутися до роботи як повноцінному члену. 25 червня Україна, Грузія та Британія оскаржили відновлення повноважень Росії в ПАРЄ.
- 26 червня Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відклав рішення щодо підтвердження повноважень Росії в асамблеї. Про це на сторінці Facebook повідомив нардеп від БПП та член української делегації Володимир Арʼєв. За його словами, з процедурних причин комітет одноголосно надіслав до Венеціанської комісії на вивчення питання про те, чи є депутатами обрані в російський парламент за допомогою голосів Криму в одномандатному окрузі РФ (за партійними списками).
- 26 червня ввечері ПАРЄ відхилила всі поправки представників України, Грузії, Великої Британії, Латвії та низки інших держав і затвердила резолюцію в цілому. За резолюцію проголосували 116 делегатів, 62 були проти та 15 утрималися.