Instagram, Facebook і Twitter заблокували акаунти Трампа

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Instagram, Facebook і Twitter заблокували акаунти Трампа

tiburi / Pixabay

Соціальні мережі Facebook і Twitter заблокували облікові записи президента США Дональда Трампа після того, як його прихильники штурмували будівлю Капітолія на знак протесту проти виборів. Блокування стосується й Instagram — соцмережа належить Facebook.

Про це повідомляє CNN.

Президент має видалити три твіти, які порушують політику компанії Twitter. Після цього його акаунт заблокують на 12 годин. Якщо Трамп їх не видалить — заблокують назавжди.

Facebook також заборонила Трампу робити дописи на своїй сторінці та в Instagram протягом 24 годин. Раніше платформа видалила його відеозвернення до прихильників, які брали участь у заворушеннях біля Капітолія.

Що відбувається у США?

6 січня члени Сенату і Палати представників зібралися в Капітолії (будівля, в якій розміщується Сенат США), щоб затвердити перемогу на виборах США демократа Джо Байдена. У цей час у місті почався марш прихильників попереднього президента Дональда Трампа «За порятунок Америки». На мітингу виступив і сам Трамп — сказав, що «ніколи не визнає свою поразку і не здасться». Після цього прихильники Трампа штурмували будівлю Капітолія, увірвалися всередину, почалася стрілянина. Пізніше до Вашингтону направили Національну гвардію. Уже до першої години ночі за київським часом будівлю Капітолія зачистили від протестувальників і взяли під охорону. Обраний президент Джо Байден назвав ці сутички заколотом.