Держдума Росії ухвалила в першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за порушення на мітингах, зокрема за непокору силовикам.
Як повідомляє TJournal, ухвалений документ збільшує штрафи, вводить виправні роботи й арешт, а також додаткові правила для журналістів.
За непокору вимогам поліції та інших співробітників правоохоронних органів передбачений штраф від 2 тисяч до 4 тисяч рублів (762—1 524 грн) і до 20 тисяч рублів (7 622 грн) за повторне порушення. Зараз штраф становить від 500 до 1 тисячі рублів (190—381 грн). Також вводиться покарання у вигляді 120 годин виправних робіт і арешт на 15 діб.
Документ посилює відповідальність і для організаторів мітингів, якщо вони не звітують перед держорганами за витрачені на мітинги гроші та збір коштів. Громадянам загрожує штраф до 20 тисяч рублів, посадовим особам до 40 тисяч рублів (15 244 грн), а юрособам — до 200 тисяч рублів (76 223 грн).
Крім цього, документ вводить правила для журналістів, які працюють на мітингах. За незаконне використання прескарт передбачено штраф від 20 до 30 тисяч рублів. При цьому поняття «незаконне використання» досить розмите, а ознаку і вигляд прескарт встановлює МВС за погодженням з Роскомнадзором і Спілкою журналістів РФ.
Автором законопроєкту виступив депутат «Єдиної Росії» Дмитро Вяткін. Він же є автором законопроєкту, який значно посилює покарання за наклеп. Він пройшов три читання менше ніж за добу.
- 22 грудня Держдума Росії ухвалила законопроєкт, який забороняє публікувати і поширювати будь-які відомості про приватне життя, майно і родичів працівників силових органів, судів і Адміністрації президента.
- Останнім часом російські ЗМІ опублікували кілька резонансних розслідувань про корупцію в найближчому оточенні Володимира Путіна і про нього самого. В одному з них йшлося про те, що колишній зять Путіна Кирило Шамалов після одруження з дочкою президента РФ нібито купив акції найбільшої російської нафтохімічної компанії «Сибур» за $100, хоча їхня ринкова вартість становила $380 мільйонів.
- 22 грудня президент Росії Володимир Путін підписав закон, який дає право колишнім лідерам держави (зокрема Дмитру Медведєву) стати довічними сенаторами в Раді Федерації. До цього в Держдуму внесли законопроєкт про обнулення президентських термінів Путіна.
- 8 грудня Росії ухвалили закон про гарантії експрезидентам. Путіна і Медведєва не можна буде притягнути до відповідальності. Нещодавно Путін заявив, що поки не вирішив, чи висуватиме свою кандидатуру на виборах у 2024 році.