Туреччина відмовилася закуповувати російську вакцину проти коронавірусу, бо Росія не провела відповідні лабораторні дослідження. Про це заявив міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа, повідомляє Reuters.
Коджа зазначив, що у процесі розробки російської вакцини відсутня «хороша практика». «Росія не змогла цього зробити. Ця вакцина не може отримати у нас ліцензію. Тому це поза нашою сферою інтересів», — наголосив глава турецького МОЗ.
Згодом російське інформагентство Интерфакс процитувало заяву Коджа, який допустив, що Анкара може закупити російську вакцину, якщо вона успішно пройде токсикологічні випробування.
При цьому, джерело ТАСС у Російському фонді прямих інвестицій, що займається створення вакцини «Супутник V», назвало інформацію про відмову Туреччини «фейком». За його словами, переговори нібито тривають. «Наведені цитати [міністра] — приклад «фейк ньюс», — заявив співрозмовник агентства.
Читайте також:
Туреччина з населенням 83 мільйони осіб підписала контракт на купівлю 50 мільйонів доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech Ltd і планує почати вакцинацію цього місяця, насамперед — медичних працівників. Коджа наголосив, що країна також працює над тим, щоб прискорити доставку 25 мільйонів доз вакцини від Pfizer і BioNTech.
У Туреччині щоденні прирости хворих на коронавірус цього тижня досягли найвищого рівня за весь час пандемії у країні. За добу зафіксували понад 33 тисячі хворих — таким чином, країна вийшла на четверте місце у світі за щоденним рівнем захворюваності.
Читайте також:
- Російську вакцину «Супутник V» почали реєструвати в серпні, хоча вона не пройшла третьої фази випробувань, а повноцінні результати попередньої фази досі не опублікували. Її опис був у журналі The Lancet, але світові вчені побачили в ній неправдиві дані та закликали не використовувати її.
- Росія вже відправила свою вакцину в Угорщину, Білорусь і Венесуелу. А наприкінці листопада почала щеплення 400 тисяч військових. 7 грудня у країні стартувала масова вакцинація.