У В’єтнамі виявили досі невідомий вид змій, що мають рідкісне забарвлення — їхня темна луска виблискує райдужними переливами. Він належить до малочисельного роду Achalinus, який вирізняється з посеред інших тим, що луска не накладається одна на одну, а рівномірно поширюється по всій поверхні тіла.
Знахідка описана в науковому журналі BioOne.
Про це розповідає CNN.
Новий вид, який назвали Achalinus zugorum, виявили в лісах північного регіону В’єтнаму Хазянг, що біля кордону з Китаєм. Змії цього роду, поширені також у Китаї, Японії та на Тайвані, ведуть досить обережний спосіб життя. Їх усіх об’єднує «дивна луска», яка складається в унікальні візерунки.
Наразі відомо про 13 видів змій з цього роду, причому шість із них живуть у В’єтнамі.
Виявлена змія відрізняється від своїх родичів дивним забарвленням — її голова рожево-сіра, черево має райдужні переливи, а спина варіюється від пурпурового до вугільно-чорного кольору. Також луска у змій новознайденого виду має чітко округлу форму, а проміжки між нею мають сіре забарвлення.
Наразі біологи не мають жодних даних про популяцію Achalinus zugorum та її стан — вони зловили лише одну особину. Пошук інших представників цього виду ускладнений його потайним способом життя. Очі цих змій навіть не фіксують яскравого світла — скоріш за все, тварини закопуються в ґрунт або глибоко під опале листя.
Вчені припускають, що внаслідок вирубки місцевих лісів для агрокультурних потреб природний ареал перебуває під загрозою, і єдина можливість вберегти рідкісних змій — це терміново змінити політику землекористування та збереження видів.
Зазначають, що дослідження нового виду може заповнити прогалини у знаннях про рептилій та земноводних і надати критичну інформацію про еволюцію змій. Рід Achalinus відгалуджується від еволюційного дерева раніше, ніж інші групи, внаслідок чого його представники дуже відрізняються від інших змій як за поведінкою, так і за зовнішнім виглядом.
- В Індії фотограф зробив знімок рідкісного чорного тигра — таких у світі лише шість. Досі двох чорних тигрів у заповіднику вдавалося сфотографувати за допомогою фотопастки — спеціального цифрового фотоапарата, який реагує на рух.
- Завдяки опудалам і посліду вчені виявили існування нового виду мавп. Але вони майже вимерли.
- Мільйони років тому в Антарктиці жили велетенські хижі птахи з розмахом крил понад 6 метрів. Вони вирізнялися довгими дзьобами з гострими зубами, завдяки яким ловили рибу та кальмарів, а ззовні нагадували сучасних альбатросів.
- Команда науковців взялась аналізувати гени курей з усього світу та їхніх диких родичів і встановила, що сучасна курка з’явилася в південно-східній частині Азії щонайменше 6 тисяч років тому.
- На материковій Австралії знову зʼявились тасманійські дияволи. Востаннє вони там були 3 тисячі років тому.
- Світова популяція ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риби зменшилась на ⅔ за останні 50 років через знищення довкілля. Іншим наслідком цього руйнівного впливу людини на дику природу став спалах такої зоонозної хвороби як коронавірус.