Світова популяція ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риби зменшилась на ⅔ за останні 50 років через знищення довкілля. Іншим наслідком цього руйнівного впливу людини на дику природу став спалах такої зоонозної хвороби як коронавірус.
Про це повідомляє Всесвітній фонд дикої природи у звіті «Жива планета 2020».
Документ розкриває фактори, що зробили світ вразливим до спалахів нових захворювань — це збільшення землекористування, торгівля дикими тваринами та інші, що призвели до скорочення популяцій на 68% з 1970 по 2016 рік.
За словами керівника Фонду, знищення дикої природи впливає на продовольчу безпеку та ресурси для існування мільярдів людей.
«Прогресуюче знищення природи людиною має катастрофічний вплив не лише на диких тварин, але й на людське здоров’я та всі аспекти нашого життя. Ми не можемо ігнорувати ці докази — серйозне зменшення популяцій диких видів означає, що природа руйнується і що наша планета сигналізує нам про крах системи», — заявив Марко Ламбертіні.
За його словами, зараз — у розпал пандемії коронавірусу — ще важливіше вжити глобальних заходів, щоб припинити нищення природи та повернути цей процес у зворотний бік, щоб відшкодувати втрати біорізноманіття та диких тварин по всьому світу.
«Наше власне виживання залежить від цього», — сказав Ламбертіні.
- Глобальна протидія пандемії коронавірусу вилилася в раптове зниження викидів парникових газів та забруднювачів повітря, проте це не вбереже світ від кліматичних змін. Нове дослідження виявило чергову загрозу здоров’ю людей. І це не вірус.
- Руйнування природних екосистем для потреб сільського господарства та урбанізації підвищує ризик зараження людей від тварин. Дослідження виявило, що в таких умовах кількість тварин-носіїв небезпечних для людини інфекцій збільшується і вони завойовують більше життєвого простору.
- Льодовики Антарктиди тануть швидше, ніж розраховували вчені. Темпи зростання рівня моря можуть катастрофічно прискоритися. Через це в Антарктиді поверх талого снігу цвітуть водорості, чий зелений колір видно навіть із космосу. У майбутньому вони можуть стати харчовою базою для інших видів і змінити екосистему континенту.
- Пандемія коронавірусу є наслідком глобалізованої економіки та нещадного використання природних ресурсів. Не виключено, що надалі людство зіткнеться зі спалахами нових убивчих інфекцій.
- У 2100 році у світі житиме на 2 мільярди людей менше, ніж очікували. Нові дані говорять про скорочення населення.