Комітет з питань правоохоронної діяльності пропонуватиме Раді ухвалити компромісний законопроєкт щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування — у ньому передбачені штраф і обмеження волі.
Про це на засіданні заявив глава комітету Денис Монастирський.
Комітет пропонує карати посадовців, які не задекларували майно на суму від 9 мільйонів гривень, штрафом, громадськими роботами або обмеженням волі до двох років із позбавленням права обіймати певні посади.
Цей варіант вважається компромісним між тим, що запропонував президент Зеленський, і варіантом депутатів. У варіанті Зеленського є пункт про позбавлення волі, у варіанті депутатів на чолі з главою Ради Разумковим немає ані позбавлення волі, ані її обмеження.
Законопроєкт Зеленського
Президент пропонує встановити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, якщо дані в ній від правдивих відрізняються на понад 1,1 мільйона гривень. За це пропонують карати штрафом або громадськими роботами. Позбавляти волі терміном до двох років Зеленський пропонує в разі, якщо дані у декларації відрізняються від реальних статків на суму понад 4,5 мільйона гривень.
Також він пропонує окремо визначити кримінальну відповідальність за неподання декларації.
Читайте також:
Законопроєкт депутатів
У цьому варіанті немає покарання у вигляді позбавлення волі. Тільки штраф (максимальна сума — 85 тисяч гривень) або громадські роботи.
Умисне неподання декларації пропонують карати штрафом від 42,5 до 51 тисячі гривень.
Читайте також:
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.