Виконуючий обов’язки глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук заявив, що у зв’язку з рішенням Конституційного суду вже довелося закрити 103 кримінальні провадження.
Про це він розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
За його словами, залишилися відкритими лише чотири справи, які не закриті з обʼєктивних причин. У двох справах триває ознайомлення з матеріалами, після чого епізоди за статтею 366-1 про недостовірне декларування теж закриють.
Читайте також:
Ще за однією справою не передали документи після визначення підсудності, а в іншій зупинили терміни розслідування через виконання міжнародного доручення.
Читайте також:
- Голова Конституційного суду Олександр Тупицький загнав країну у глухий кут. Як колишній фрезерувальник у кріслі судді пережив чотирьох президентів, розбагатів і переміг Зеленського — великий профайл
- Усі вимагають «перезапустити» Конституційний суд і розблокувати роботу НАЗК. Зробити це швидко і законно — неможливо. А як можливо?
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Президент Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт, в якому пропонує розпустити чинний склад Конституційного суду. Згодом голова парламенту Дмитро Разумков подав законопроєкт про відновлення е-декларування.
- Також у Раді зареєстрували ще один законопроєкт групи депутатів про відновлення відповідальності за неправду в деклараціях. У НАЗК його розкритикували, наголосивши, що проєкт скасовує ув’язнення за неправду в декларації. Схожий законопроєкт раніше зареєстрував і Зеленський.