Європейський Союз скоротив викиди парникових газів на 3,7%, водночас рівень ВВП зріс на 1,5%.
Про це йдеться в річному звіті Єврокомісії про боротьбу зі зміною клімату.
Згідно з документом, викиди, які охоплює Система торгівлі квотами на викиди (EU ETS), скоротилися найбільше у 2019 році: на 9,1%, або приблизно на 152 млн тонн еквівалента двоокису вуглецю (Мт CO2eq) проти 2018 року.
«Це скорочення було досягнуто переважно завдяки сектору енергетики, де викиди скоротилися майже на 15%, здебільшого через заміну вугілля у виробництві електроенергії на відновлювані джерела і природний газ. Викиди від промисловості знизилися майже на 2%», — заявили в Єврокомісії.
Наразі викиди всіх 27 країн ЄС скоротилися на 24%, як порівняти з показниками 1990 року.
Доходи від аукціонів EU ETS стають дедалі важливішим джерелом фінансування боротьби зі зміною клімату. Загальний дохід, отриманий від аукціонів державами ЄС, Великою Британією і країнами Європейської економічної зони (ЄЕЗ) з 2012 року до середини 2020 року, склав понад €57 мільярдів, з них більше половини — у 2018 і 2019 роках.
- Багатша частина людства все більше цікавиться приватними бункерами та іншими послугами для захисту від катаклізмів внаслідок кліматичних змін.
- Льодовики Антарктиди тануть швидше, ніж розраховували вчені. Темпи зростання рівня моря можуть катастрофічно прискоритися.
- В Арктиці почали танути підводні поклади замороженого метану. Це може суттєво прискорити кліматичні зміни.