Уряд Франції попри заклик Сенату не буде визнавати Нагірний Карабах незалежною державою.
Про це йдеться у заяві МЗС Франції.
Спочатку там нагадали позицію державного секретаря МЗС Жана-Батіста Лемуана напередодні голосування Сенату, який зазначив, що уряд не визнає Нагірний Карабах.
«Наш обовʼязок як співголови Мінської групи ОБСЄ полягає в тому, щоб працювати над врегулюванням Нагірно-Карабахського конфлікту шляхом переговорів, зокрема, з питання про майбутній статус Нагірного Карабаху, і результат цих переговорів не може бути визначений заздалегідь і в односторонньому порядку», — заявили у відомстві.
Також у МЗС зазначають, що наразі головним пріоритетом для них є безпечне повернення до місць проживання біженців у Нагірному Карабаху.
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії та президенти Азербайджану і Росії підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Азербайджан отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша.
- 10 листопада Кремль опублікував повний текст спільної заяви сторін, а до Вірменії почали прибувати російські військові з 15-ї окремої мотострілкової бригади з Самари. За угодою, Агдамський район повертається до Азербайджану до 20 листопада. До 15 листопада Вірменія повертає Кельбаджарський район, а до 1 грудня — Лачинський.
- 20 листопада Агдамський район перейшов під контроль Азербайджану — відповідно до угоди про припинення війни. Вірмени, залишаючи території, спалюють будинки й магазини, щоб вони не дісталися азербайджанцям.