Медичний тероризм, Білл Гейтс і контроль над світом через чіпи. Друга хвиля коронавірусу в Італії підживила популярність конспірології

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:
Медичний тероризм, Білл Гейтс і контроль над світом через чіпи. Друга хвиля коронавірусу в Італії підживила популярність конспірології

Matryx / Pixabay

Італійські медпрацівники стикаються з новою хвилею конспірології на тлі виснажливої та небезпечної роботи з порятунку хворих на коронавірус, кількість яких почала зростати з початку жовтня. Популярна теорія змови називає лікарів і журналістів терористами, що роздмухують тривогу, тоді як хворих майже немає.

Про це повідомляє Politico.

В італійському сегменті соцмереж з’явилося відео, в якому дві жінки стверджують на камеру, що перебувають у госпіталі Мілану — одного з найбільш постраждалих від пандемії міст — і демонструють порожні палати та цілковитий спокій.

«Вони терористи», — говорять жінки, пояснюючи, що лікарі, журналісти та політики брешуть щодо зростання кількості нових випадків коронавірусу.

Наразі в Італії зафіксовано 1,4 млн випадків, померли понад 50 тис. людей. Після відносного літнього затишшя з кількома сотнями нових хворих з червня до середини серпня, країна стикнулася з шаленим ростом інфікування, що сягнув 40 тис. нових випадків 13 листопада.

Відео, яке демонструвало нібито спокій в лікарні та відсутність готових до виїзду машин швидкої допомоги, фейкове, оскільки справжнє відділення невідкладної допомоги міланського госпіталю вщент забите.

Теорія «медико-журналістського тероризму» циркулює в Facebook, Telegram, WhatsApp та безлічі інших соцмереж. Дописувачі стверджують, що порожні машини швидкої допомоги їздять вулицями міст із увімкненими сиренами для того, щоб налякати людей. Інші викладають фотографії порожніх лікарень та припускають, що лікарі вигадали небезпеку, щоб більше заробити.

Відповідно до цих теорій, криза є вигадкою медіа, брехнею, яку створили політики та могутні люди, що бажають керувати світом і залишатися при цьому за кулісами. Італійські лікарі скаржаться, що після першої хвилі коронавірусу, коли їх вважали героями, люди почали заперечувати існування небезпеки. Таких запрошують до лікарень подивитися, як люди в самотності помирають від задухи.

«У багатьох випадках конспірологічні теорії з’являються через складнощі в сприйнятті неочікуваного. Для багатьох людей обнадійливіше вигадувати уявне зло та боротися з ним, оскільки це зручніше, ніж невидимий вірус, який не можна контролювати», — вважає італійський науковий журналіст Массімо Полідоро.

На думку 43-річного власника бару з Мілану на ім’я Лука, Білл Гейтс планує через вакцину від коронавірусу прищепити мільярди людей мікрочипом, який дасть йому владу над цивілізацією. Він почув цю теорію від друга, який навчався в США. Попри злість через локдаун Лука все одно носить маску та дотримується інших правил безпеки.

Проте в інших випадках конспірологія спонукає людей до дій — зазначається, що в Мілані одна жінка вдарила по машині швидкої та накричала на санітарів, яких звинуватила у тероризмі.

В італійському уряді побоюються, що конспірологія, поряд із нехтуванням правилами локдауну, зашкодять країні в довгостроковій перспективі подолання наслідків коронавірусу. Зокрема, у П’ємонті частина пацієнтів досі не вірить, що заразилася.

«З появою вакцини ці теорії, що циркулюють, навіть більш небезпечні, оскільки ставлять під ризик плани з щеплення», — заявив заступник міністра охорони здоров’я П’єрпаоло Сілері.

За даними нового дослідження, кожен шостий італієць не готовий до щеплення, якщо вакцина буде готова в наступному році, а 42% заявили, що почекають, поки не пересвідчаться в її ефективності. Лише третина опитаних відповіла, що точно вакцинується, щойно це буде можливо.

Експерти вбачають одну з причин зневіри населення в медицині у взаємовиключних твердженнях лікарів та вірусологів, які виступали на телебаченні в перші місяці пандемії. Це посприяло утворенню родючого ґрунту для плеяди теорій змови.