Конституційний суд оголосив про перерву в розгляді справи про офіційне тлумачення положень Конституції щодо землі через відсутність кворуму.
Про це повідомили у пресслужбі суду.
Також у КСУ уточнили, що 5 листопада розглядалася лише справа за конституційним поданням 46 нардепів про тлумачення окремих положень Конституції України, а не питання земельної реформи.
«Розгляд справи про конституційність Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення» Конституційним судом відкладено», — додали у суді.
За даними «Новое время», відмовилися брати участь у засіданнях заступник голови КСУ Сергій Головатий, судді Олег Первомайський, Віктор Колесник та Василь Лемак. Вони також назвали неприпустимим оприлюднення проєктів рішень КСУ в ЗМІ і заявили, що до вирішення питання роботи суду легітимним способом не братимуть участі у засіданнях.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.