Верховна Рада переносить на наступний пленарний тиждень розгляд законопроєкту №4304 про відновлення електронного декларування. Так як нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубінський подав у Раду альтернативний проєкт.
Спікер Ради Дмитро Разумков повідомив, що законопроєкт, одним з ініціаторів якого є він сам, парламент мав розглянути сьогодні, 5 листопада. Але розгляд прийшлося перенести через подачу законопроєкту Дубінського, оскільки його ще не розглядав Комітет.
«У понеділок майже всі депутатські фракції досягли єдиної позиції щодо законопроєкту, підписалися 126 депутатів. Але з незрозумілих для мене причин вчора […], після того як профільний комітет його розглянув і запропонував Раді прийняти за основу та в цілому, Дубінський вніс альтернативний законопроєкт № 4304-1. Я не буду коментувати цю дію, але Рада не порушує закони. Ми сьогодні не можемо розглянути цей закон, тому що немає висновку комітету», — пояснив Разумков.
Більшість депутатів підтримали пропозицію спікера про скорочення строків підготовки до першого читання проєкту закону про відновлення е-декларування та альтернативного проєкту Дубінського.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.