Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні фракції «Слуга народу» та закликав депутатів підтримати дострокове припинення повноважень чинного складу Конституційного суду. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
За словами Зеленського, якщо не відновити довіру суспільства до Конституційного суду, країна втратить можливість отримати будь-яку міжнародну фінансову допомогу. Крім того, під загрозою опинилися безвізовий режим, а також підтримка міжнародних партнерів.
«Якщо ви проголосуєте за це рішення [про звільнення чинного складу КС], ви голосуватимете для народу. В іншому разі ви захищаєте суддів Конституційного суду», – наголосив Зеленський.
Нагадаємо, Зеленський подав до Ради законопроєкт, який передбачає звільнення усіх суддів Конституційного суду та початок відбору нового складу КСУ. Венеційська комісія визнала цей законопроєкт порушенням Конституції.
Читайте також:
- Конституційний суд дозволив топчиновникам не звітувати про доходи і закрив доступ до їхніх декларацій. А так можна було? Це назавжди? Відповідаємо на головні питання з цього приводу
- «Наша функція — приховування декларацій чиновників: вони будуть їх подавати, а ми — приховувати». Голова НАЗК Олександр Новіков — про майбутнє агентства і неконституційний Конституційний суд. Інтервʼю
Після засідання нардепка фракції Галина Янченко розповіла про його підсумки. Головна тема — Конституційний суд та скандал довкола нього.
«[Законопроєкту Зеленського] завтра немає у порядку денному, пропрацьовуються інші паралельні сценарії (відповідальність суддів за можливі порушення, які вони вчинили). Президентський законопроєкт — основний сценарій», — зазначила Янько.
Перед засіданням фракції депутат Олександр Качура у коментарі журналістам заявив, що ні за яких обставин не буде голосувати за законопроєкт Зеленського.
Перешкоджає депутату підтримати даний законопроєкт отримана юридична освіта, стверджує Качура.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.