Міністерство закордонних справ ініціює взаємодію з іноземними партнерами для подолання наслідків рішення Конституційного суду. Про це повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба у Twitter.
«На доручення президента України МЗС ініціює взаємодію з міжнародними партнерами задля подолання негативних наслідків рішення Конституційного суду та відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні», — написав Кулеба.
Міністр наразі не уточнив, про яку саме «взаємодію» йдеться.
Раніше глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що ідею Зеленського про оновлення складу Конституційного суду вже підтримав Європарламент, а також цю пропозицію узгодили з послами країн «Великої сімки».
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- У НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.