Глава Конституційного суду Олександр Тупицький не збирається йти у відставку через конфлікт навколо рішення КС щодо антикорупційного законодавства. Про це він заявив на брифінгу 30 жовтня.
Тупицький підкреслив, що не чув вимог про його відставку.
«Такої вимоги, щоб я подав у відставку, я не чув. Якщо таке є, то вона повинна бути вмотивована. Щоб я розумів і розібрався, щоб суд зрозумів, що проблема в мені. Тоді ми це вирішимо об’єктивно на спеціальному засіданні Конституційного суду України. Ідеться ж про інше — про скасування всього складу Конституційного суду. Тому таке питання поки не виникало», — сказав він.
Тупицький підкреслив, що питання своєї відставки обговорюватиме публічно. «Якщо буде такий ультиматум, то я вас запрошу — ми обговоримо це питання. І судді сядуть поряд, і ми обговорили питання, чи порушую я присягу. А на вимогу тієї чи іншої особи, давши присягу народу України, я не збираюся цього робити [йти у відставку]», — сказав він.
Читайте також:
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких з «Опозиційної платформи — За життя».
- НАЗК заявило, що судді КСУ ухвалили рішення у власних інтересах. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників. Судді незабаром поскаржилися Зеленському на нібито тиск з боку антикорупційних органів.
- 29 жовтня в НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів, призначення нових чиновників, а також виплати політичним партіям. У МЗС України кажуть, що суд створив проблеми у відносинах з міжнародними партнерами.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.