Авіакатастрофа МАУ: Протягом тижня Іран має довести, що заарештував шістьох підозрюваних

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Авіакатастрофа МАУ: Протягом тижня Іран має довести, що заарештував шістьох підозрюваних

isna.ir

Протягом тижня Україна має отримати від Ірану документальне підтвердження арешту шести осіб, яких підозрюють у збитті літака МАУ в Тегерані 8 січня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Якщо провину підозрюваних у збитті цивільного літака доведуть, їм загрожує максимальне покарання за статтями — до трьох років вʼязниці.

Крім того, до кінця жовтня Іран пообіцяв відправити в Україну один із речових доказів. За попередньою інформацією, йдеться про льотний планшет екіпажу, який знайшли у перші дні після катастрофи українські рятувальники.

Нагадаємо, 20 жовтня Україна та Іран завершили чергові переговори щодо авіакатастрофи. Наступний етап переговорів запланований на кінець листопада — початок грудня.

19 жовтня Міністерство закордонних справ України заявило про наміри Ірану взяти на себе всю відповідальність за збиття українського літака та готовність забезпечити однаковий розмір компенсації родичам усіх жертв незалежно від їхнього громадянства.

  • 8 січня 2020 року у столиці Ірану після зльоту двома ракетами ППО був збитий пасажирський рейс МАУ PS752. Усі 176 осіб на борту загинули. Через кілька днів Іран визнав, що його війська випадково збили літак. Розвідки США та країн Євросоюзу ще 9 січня повідомляли, що у трагедії винні військові. Українська влада заявила про відповідальність Ірану 11 січня.
  • У Міністерстві оборони Ірану вважають відповідальним за трагедію оператора ракетної системи, який порушив правила ведення вогню «без дозволу».
  • Раніше Іран оприлюднив звіт про причини катастрофи літака МАУ. У ньому йшлося, що комплекс ППО «забули» переналаштувати після переміщення, тому він помилково визначив літак як ціль.
  • Наприкінці серпня у Франції розшифрували чорні скриньки збитого літака. Українські пілоти до останнього намагалися контролювати політ, який тривав ще 25 секунд після влучання ракети.