Авіакатастрофа Ан-26: у ВПС оприлюднили схему навчальних польотів

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Авіакатастрофа Ан-26: у ВПС оприлюднили схему навчальних польотів

Марієнко Андрій / УНІАН

У Військово-повітряних силах України опублікували схему навчальних польотів літаків Ан-26 на аеродромі Чугуєва у Харківській області. На ній показано, як різні літаки здійснювали зльоти та посадки один за одним.

Відповідну схему опублікували у Facebook ВПС.

«При виконанні польотів «по колу» двох і більше літаків одночасно, керівник польотів на аеродромі вже зі зльоту кожного наступного літака вибирає такий інтервал між ними. Він дозволяє «не заважати» екіпажам один одному і безпечно виконувати свої польотні завдання на ділянках після зльоту, при польоті до другого розвороту і при польоті до «третього», а також при виникненні ускладнених ситуацій в польоті», — пояснили там.

У зв’язку з цим у ВПС закликали усіх членів комісії, яка розслідує авіакатастрофу Ан-26, провести незалежне слідство для встановлення справжніх причин аварії.

Що сталось?

2 жовтня голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер заявив, що посадку літака Ан-26 затримали на майже хвилину через посадку іншого літака, у якому перебував син командувача ВПС Сергія Дроздова.

У відповідь Дроздов закликав Кучера не робити поквапливих висновків. «Літак, який перебував на посадці на відстані 4 кілометрів, або літак, який перебував на траверсі і ще має пролетіти по прямій десь 6 кілометрів, аби виконати розворот і зайти на посадку… Будь ласка, спершу порахуйте, розберіться, а потім звинувачуйте керівника польотів», — додав він.

Командувач Повітряних сил Дроздов додав, що не давав жодної вказівки керівнику польотів.

  • Увечері 25 вересня в Харківській області літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
  • На борту перебували 27 людей: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. В авіакатастрофі вижили лише двоє курсантів: один із них помер уранці наступного дня в лікарні, життю іншого нічого не загрожує.
  • За словами міністра оборони Андрія Тарана, курсанти проводили навчальні польоти, а сам літак до цього здійснив шість злетів і посадок поспіль. Керували літаком не курсанти, а досвідчені пілоти. Під час сьомого польоту командир екіпажу повідомив про проблеми з лівим двигуном і готувався до аварійної посадки, але раптово сталася катастрофа. Імовірно, літак зачепив крилом землю.
  • Віцепремʼєр-міністр Олег Уруський, який очолив урядову комісію з розслідування обставин і причин авіакатастрофи Ан-26, заявив, що причиною трагедії могли стати технічні несправності, «які мали місце». Також він зазначив, що на несправності «наклався людський фактор».