Трамп готовий визнати перемогу Байдена на президентських виборах, якщо про це оголосить Верховний суд

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Трамп готовий визнати перемогу Байдена на президентських виборах, якщо про це оголосить Верховний суд

Chip Somodevilla/Getty Images

Чинний президент США та кандидат на майбутніх президентських виборах від Республіканської партії Дональд Трамп визнає програш на виборах, якщо про це оголосить Верховний суд.

Про це він сказав в інтервʼю Fox News Radio.

«Люди задаються питанням щодо мирної передачі влади. Можу вас запевнити, це буде мирно. Я обіцяю вам як республіканець, якщо Верховний суд вирішить, що Джо Байден переміг, я прийму результат», — заявив Трамп.

Зазначимо, що у США спеціальна комісія Конгресу підраховує голоси та оголошує остаточні результати президентських виборів. Раніше Трамп припускав, що оскаржить ці результати у Верховному суді.

Також Трамп вкотре зауважив, що категорично не довіряє голосуванню поштою — демократи запропонували цей спосіб голосування на майбутніх виборах через пандемію.

Зазначимо, що за день до цього Трамп не зміг конкретно відповісти на запитання, чи гарантує він мирну передачу влади у випадку програшу. Тоді він сказав: «Треба дивитись».

Раніше Трамп заявляв, що його суперник Джо Байден переможе в листопаді тільки, якщо вибори будуть «сфальсифіковані».

Наразі загальнонаціональні опитування показують, що Байден випереджає Трампа. Демократи побоюються, що Трамп може спробувати утриматися при владі, використовуючи повноваження президента. Улітку спікер палати представників Ненсі Пелосі припустила, що Трампа, можливо, доведеться «вивести з офісу», якщо він відмовиться визнати результати виборів.